Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

Fish Team CENTRAL BOHEMIA

Překvapení v Bolenově

Překvapení v Bolenově 14.8.2008

 

Uběhlo již několik týdnů od naší první návštěvy této zajímavé lokality.První výprava slavila úspěch, druhá naopak končila menším rozčarováním, ale bylo nám jasné, proč jsme neuspěli. Vina padla jednoznačně na počasí, které bylo sice teplé ale větrné, což jak jsme záhy pochopili, nedělalo bolenům příliš dobře. Jinak řečeno: našich nástrah si vůbec nevšímali. Třetí výprava byla na spadnutí, a tak jsme ve čtvrtek ráno s vidinou pěkného počasí opět vyrazili do této rybářsky zajímavé oblasti…Následující řádky vám popíšou v krátkosti tuto výpravu, tentokrát očima Lukáše. Nenechte se rušit ve čtení…

Aleš Kapitán

Nedávno objevený revír, kterému jsme dali soukromý název Bolenov nás nepřestával lákat a tak jsme se odhodlali ke třetí výpravě na tuto vodu. Podmínky k rybolovu vypadaly nadějněji než minule, takže jsme zrychlili krok a za chvíli stáli u vody. Bohužel výsledek první hodiny lovu byl jen jeden bolen kolem míry a tak jsem změnil taktiku.

Do karabinky putoval 5cm dlouhý Shallow shad rap od Rapaly v barvě SSH a nástraha letěla do vody.
Nástraha dopadla na hladinu a sotva ujela metr pod vodou, tak jsem dostal razantní úder do prutu. Ryba se po záseku držela u dna a tak mě napadlo, že jsem zase podsekl bolena (což se mi stalo minule :-)). Snažil jsem se silou rybu zvednout k hladině, jenže to jaksi nešlo. Stále se držela v blízkosti dna a začaly padat úvahy, co že to vlastně na háčkuje. Skoro jasno jsme měli, když se v místě, které bylo vzdáleno asi 5m od místa záseku, vyvalily ode dna bubliny a rozvířilo se bahno. Jen zlomek sekundy poté jsme zahlédli ocasní ploutev typickou pro sumce abylo jasno. Souboj poté už netrval dlouho a za chvíli byl vousáč na hladině.

Jenže tam se objevil další problém. Do mého podběráku, který používám hlavně na tlouště se ho vešla sotva polovina a ještě se do něj zamotal wobler, nakterém dravec visel. I to se vyřešilo a sumík byl náš. Metr ukázal rovných 100cm a šlo se fotit (tímto děkuji Alešovi za akční fotografie pořízené během boje i za ty s rybou na břehu a Matějovi za vylovení dravce). Po pořízení několika fotek jsme sumce vrátili do jeho rodného živlu a sledovali jak mizí v hlubině.
I když kromě této ryby naše třetí výprava do Bolenova nepřinesla mno hoúlovků, máme alespoň motivaci se sem vrátit a seznámit se s dalšími obyvateli této vody.

Lukáš Ardon alias Škwor
TOPlist